شش ایده برای راه اندازی رستوران سیار

حتی اگر پول و زمان کافی برای خوردن غذا نداشته باشید باز هم دوست دارید که یک غذای خوشمزه میل کنید. کترینگ های سیار این کار را برای شما انجام می دهند. امروزه حدود سه میلیون کامیون غذای سیار، 5 میلیون چرخ دستی های غذای سیارو تعداد بیشماری کیوسک غذایی در امریکا وجود دارد

1.کیوسک های تهیه و فروش غذا :

از محبوب ترین سیستم های غذایی هستند. زیرا ایستگاه هایی برای تهیه و فروش غذا هستند که از بستنی تا هات داگ را می توان در آنها سرو نمود. هزینه پایین سربار، انعطاف پذیری و سادگی راه اندازی این کیوسک ها باعث جذابیت آنها شده است. غذای این کیوسک ها معمولا در خانه ها تهیه شده و صاحبن آنها مجوز ورود به جمعه بازار، استادیوم ها، سالن های تئاتر و سینما و مکان ها دیگر را اخذ می کنند.

2.چرخ دستی های فروش غذا

این نوع کسب وکارهای سیار غذایی برای دهه های طولانی صنایع میلیاردی بوده اند. صاحبان چرخ دستی های غذایی معمولا خوردنی هایی ساده مثل بستنی را به فروش می رساندند یا غذاهای آماده فریز شده را گرم می کردند.ولی در سال های اخیر لیست منوی غذایی آنها دارای تنوع زیادی شده است و غذاهایی مثل کباب، ماهی، چیپس وسالاد را نیز سرو می کنند.

3.تریلرهای غذای سیار:

تریلر ها دارای تجهیزات طبخ غذا هستند و معمولا در رویدادهای ورزشی، نمایشگاه ها وجاهای دیگری که مشتری ها می توانند در آن اطراف حضور پیدا می کند خدمت رسانی می کنند.این تریلرها می توانند یک یا دو اتاق داشته باشند تا انبار نگهداری و طبخ غذا را انجام دهند.

4.کامیون های غذای سیار

وسعت این کسب وکارها از چرخ دستی ها و تریلرها بیشتر است. اما به فضای بیشتر برای استقرار نیاز دارند.کامیون ها می توانند تجهیزات بیشتری جهت طبخ، بسته بندی و آماده سازی غذا انجام دهند. کامیون های غذایی سیار یا همان رستوران های سیاری که روی شاسی یک کامیون سوار می شوند، قابلیت تنوع و خدمت رسانی بیشتر نسبت به گزینه های دیگر دارند. این کسب و کار ها می توانند به صورت زنجیره ای کسب و کارهای بزرگی را در پارک ها و اماکنی ایجاد نمایند که رستوران ها درآنجا با محدودیت روبرو هستند

در کل دو نوع کامیون آشپزخانه سیار وجود دارد:

1. رستوران غذای سیار: در این رستوران های سیار مشتری جهت آماده شدن غذا منتظر می ماند

2. رستوران های سیار غذای آماده: این کترینگ های سیار غذاهای صنعتی آماده را جهت استفاده مشتری آماده کرده و سرو می کنند. هزینه این رستوران ها کمتر است چون نیازی به تجهیزات تهیه غذا ندارد.ضمن اینکه از الزامات قانونی کمتری برخوردار است.

5.کترینگ سیار:

این کترینگ ها نیز مثل کامیون های رستوران سیار هستند اما برای رویدادها و نمایشگاه ها اجاره می شوند.مشتری انواع غذای دلخواه را انتخاب می کنند تا در مراسم یا نمایشگاه کترینگ آن غذا ها را تهیه نموده در اختیار مهمانان قرار دهند. ریسک این نوع کسب و کار کمتر است و صاحب کامیون نگران حجم فروش خود نخواهد بود.

6.رستوان اتوبوسی

همان طورکه اسم آن نشان می دهد یک اتوبوس یا ون است که کار یک رستوران سیار را انجام می دهد.این یک کسب و کار جدید و نو است که هنوز توسعه زیادی نیافته است اما از جذابیت بالایی برخوردار است زیرا مشتریان می توانند آنجا بنشینند و غذای خود را میل کنند اما از فضای کمتری برایآشپزخانه برخوردار است.این رستوران ها نیاز بیشتری به فضا برای استقرار دارند اما مجوزهای قانونی آنها کمتر است.

pic628205210001