تریلر مواد غذایی ، یک کارآفرینی جدید

امروز، نسل جدیدی از دوست داران مواد غذایی خیابان از تریلرهای مواد غذایی و چرخ دستی مواد غذایی خود را تهیه می کنند. در این صورت مشاهده می کنیم که مواد غذایی خیابانی است که عرصه تبلیغات و یا شهرت همگانی را به خود گرفته است و توده عظیمی از مردم برای تهیه مواد غذایی خود به فروشنده های سیار مواد غذایی مراجعه می کنند.

به گزارش شرکت IBIS World لس آنجلس ، کسب و کار خیابانی غذا ، از جمله کامیون های مواد غذایی و چرخ دستی ها نرخ رشد 8.4 درصدی درسال های 2012 -2007 داشته اند.

تعداد کارکنان 78% از کارآفرینان جهان دارای چهار نفر یا کمتر می باشد. صنایع غذایی همراه از تریلرها و کامیون های مواد غذایی ، چرخ دستی های مواد غذایی و دکه ها تشکیل شده است که در مراکزخرید و همچنین در قطار و ایستگاه اتوبوس ، فرودگاه ها، استادیوم ها، مراکز کنفرانس، استراحتگاه مستقر می شوند. طبقه آمار به دست آمده از مکان های دیگر صنعت مواد غذایی سیار در سال های اخیر نیز در حال افزایش است و تعداد واقعی این کسب و کار هر روز رشد چشم گیری خواهد داشت .

ناظران مواد غذایی و صنعت ادعا می کنند که کسب و کار مواد غذایی سیار در پاسخ به رشد آهسته ی اقتصاد در حال افزایش است.

از نقطه نظر کارآفرینی ، کیوسک ها، چرخ دستی ، تریلر و کامیون مواد غذائی نسبت به رستوران، هزینه های سربار کمتری دارد در این روش کسب و کار اگرصاحب کامیون غذا به اندازه ی کافی فروش نداشته باشد می تواند از یک مکان به مکان دیگری انتقال پیدا کند واگر محل کسب و کار درآمد کمی داشته باشد هیچگونه نگرانی دراین مورد نخواهد داشت چرا که با داشتن کترینگ غذایی سیار راه برای انتقال به مکانی دیگر جهت فروش بسیار مهیاست.

یکی از مسائلی که برای مشتریان شما می تواند مورد پسند واقع شود، اضافه کردن سرو غذا در خارج از محل پخت و یا در داخل یک کیوسک و ارائه خدمات سریع می باشد.

حتی مشتریان می توانند غذاهای خیابانی را در حالی که در مسیر به سوی مقصد خود هستند میل کنند و در نهایت کترینگ های سیار یکی از لذت های سرگرم کننده در خیابان هستند که رضایت عده کثیری از مشتریان را جذب کرده است.

بدیهی است ، نحوه ی فروش مواد غذایی به تصمیم شما بستگی دارد :

1- بودجه ی در نظر گرفته شده و پتانسیل بازده آن

2- تعهد به کسب و کار ( پاره وقت یا تمام وقت )

3- ایده های خلاقانه ی شما

4- تجربه کاری

pic928205210001